Ketónová / Keto diéta

Diéta založená na príjme vysokoproteínových a nízkosacharidových jedál.

Ketónová diéta je založená na konzumácii bielkovín a na obmedzení príjmu sacharidov. Telo sa pri ketónovej diéte dostáva z nedostatku sacharidov do stavu, ktorá sa nazýva ketóza. Organizmus si berie potrebnú energiu z tukových zásob a chudne rýchlejšie.

Pri ketónovej diéte sa musí maximálne obmedziť sacharidy a cukry. Sacharidov je v ketónové diéte povolené len malé množstvo. Za den se nesmie prijať via ako 40 g sacharidov, aby bol organismus stále v ketóze. Pri ketónové diéte je odporúčané jesť 5 menších porcii jedla. Plne funkčná ketóza nastáva po 2 – 3 dňoch. Pri ketónové diéte je dôležité dodržovat pitný režim a piť nesladené tekutiny.

Prečo zvoliť keto diétu?

  • Rýchle chudnutie
  • Jete 5× denne
  • Bez jo-jo efektu
  • Spaľujete tuk bez pohybu
  • Zníži sa chuť na jedlo
  • Zníži sa hladina cukru v krvi

Ako dosiahnuť ketózu?

V prvých 2 týždňoch je najvhodnejšie jesť len diétne jedlá Chia Shake 5x denne. Na výber sú polievky, kaše, koktejly, palacinky či omelety v niekoľkých príchutiach. Neskôr môžete zaradiť do jedálneho lístka i vhodnú zeleninu, zdravé tuky obsiahnuté napr. v avokáde, orieškoch a pod. Vždy ale v malom množstve.

S našimi účinnými diétnymi jedlami na chudnutie Chia Shake nemusíte ani hladovať a cvičiť. Môžete jesť 5x denne. Diétne Chia Shake jedlá plne nahradia bežnú stravu. Majú vysoký obsah bielkovín a vlákniny, minerálov a vitamínov. Chia semienka navyše i zasytia a dodají zdravé omega-3 mastné kyseliny.

Bielkoviny v diétnych jedlách Chia Shake zachovajú svaly a prednostne budú zmenšovať tukové zásoby.

Keto diéta s Chia Shake

Naše produkty nahradzujú cukor a sacharidy kvalitnými bielkovinami, ktoré zaženú pocit hladu. A preto vďaka Ketónovej Chia Shake diéte nemusíte cvičiť ani hladovať. Môžete jesť až 5x denne Chia Shake proteínové jedlá (Koktejl, Kaše, Polievky, Palacinky). Ketónové jedlá Chia Shake dokážu plne nahradiť stravu a majú vysoký obsah bielkovín a vlákniny, ďalej tiež všetky vitamíny a minerály. Navyše chia semienka v našich produktoch Vás zasýtia, hydratujú a dodajú zdravé omega-3 mastné kyseliny.

Keto diéta – jedálny lístok

Čo jesť počas ketodiéty?

Ako dlho by sa mala ketónová diéta dodržiavať?

Ketónová diéta s diétnymi jedlami Chia Shake funguje na tri fázy:

  • fáza 1: rýchlo a veľa schudnúť (6 – 8 týždňov)
  • fáza 2: schudnúť pár kíl (4 – 6 týždňov)
  • fáza 3: udržiavacia (4 týždne)

Balíčky s ketónovou diétou

Zľava!
–5%
57 
Zľava!
–9%
99 
Zľava!
–10%
189 
Zľava!
–12%
349 

Ketonová jídla

Chudnutie

Diétny koktejl

15,99 
Novinka

Chudnutie

Smoothie

19,99 

Chudnutie

Chia puding

15,99 
15,99